9. A

Třídní učitel:

Jméno: MGR. ZUZANA ČERVOVÁ

Kontakt:

Kontaktní informace: Tel.: 317 793 300

E-mail: zs.bystrice.bn@seznam.cz

Třídní důvěrník : Nemáme

Rychlé odkazy

Rozvrh hodin

Kmenová třída: Učebna matematiky – 2. patro

1. hodina 2. hodina 3. hodina 4. hodina 5. hodina 6. hodina 7. hodina 8. hodina
Pondělí NJ F ČJ I M TV    
 Úterý D M AJ  ČJ OV   F
Středa HV M AJ ČJ TV CH    
 Čtvrtek NJ M ČJ PSŠ   VV Z
Pátek M ČJ D CH AJ  

Fotogalerie

Vzpomínky na šestou tříduprezentace ke stažení


ŠKOLNÍ ROK 2018 – 2019

20.6.2019 Máme nové dálkařské doskočiště. My už si tu nezaskáčeme, ale rádi jsme ho dnes za pomoc pana školníka upravili a opatřili ochrannou plachtou pro nižší ročníky.

18.5.2019 Je konec školního roku a je čas výletů. Pro nás je to výlet poslední. Za dva měsíce se rozejdeme do různých měst na střední školy. Jeli jsme se vyřádit do Hop areny a do Aquapalace v Čestlicích. Bylo nám tam opravdu dobře.

 

14.5.2109 POHÁR ROZHLASU

Je jaro a je čas na atletiku. Běhům jsme v letošním roce moc nedali, je to škoda. Tak alespoň účast na tradiční soutěži družstev, jejímž hlavním posláním bylo hledat talenty, nás mohla potěšit. Rozhodně jsme se neztratili mezi závodníky z ostatních škol, ale také jsme neoslnili. Úspěch v atletice i v dalších sportovních odvětvích se dá stavět na velmi dobré úrovni běhu. Také dokoupení nezbytného atletického vybavení je potřebné. Podívejte se, jak jsme se prali o každý bod. Výsledky doplníme, jakmile je obdržíme.

7.5.2019 Rudolfinum

Už jsme tam letos byli, líbilo se nám. Proto jsme využili pozvání tentokrát na Dvořákovu Novosvětskou. Antonín Dvořák napsal tuto symfonii v za svého pobytu ve Spojených státech amerických, kde působil jako ředitel newyorské konzervatoře. Dílo zaznělo v premiéře 16.12.1893 v New Yorku (Carnegie Hall).

Orchestr vedl pan Marko Ivanović, ukázal nám, jak autor na díle pracoval, jak upravoval některé části, co hrají jednotlivé nástroje, jak znějí společně s ostatními nástroji i bez nich. Jak zní úryvek v podání jiných nástrojů, jak se prolínají motivy celým dílem.

Dvořákův vztah k vlasti je patrný z následujících slov:

Dvořák měl ohromný strach z toho, jestli ho přesun do Spojených států amerických, kde byl v letech 1892–1895 ředitelem Národní konzervatoře v New Yorku, nepřipraví o inspiraci. Jestli mu daleko od Čech vůbec půjde psát, jestli neztratí zdroj hudebních nápadů. Novosvětská symfonie – jako první skladba, kterou v Americe složil – ukázala, že to byly obavy plané. Ale v celém díle nacházíme stopy po tomto napětí a souboji. A stejně tak v něm nacházíme něco, co bylo pro Dvořáka charakteristické a krásně to zachytil jeden z kritiků při premiéře Novosvětské: „Je tmavý. Má tmavé vlasy, na temeni hlavy již prořídlé. Jeho tvář je ozdobena krátkou tmavou bradkou, která prokvétá stříbrem. Má tmavé oči a jeho pohled je jasný a veselý – občas se však zatoulá kamsi daleko…“

3.5.2019 PROSTĚ BĚŽ 
Dnes jsme měli tak trochu jinou hodinu tělocviku. Zaměřili jsme se na běh a pozvali jsme si k tomu odborníka, pana Edvarda Kožušníka. Je autorem stránek

www.prostebez.cz

Na nich mohou čerpat informace zkušení běžci i naprostí začátečníci. Stránky jsou hezká věc, určitě je fajn, když si můžeme s takovým člověkem popovídat i zaběhat. Dívky z osmiček jsou zdatné a běhají technicky dobře. Můžete se podívat na pár fotek z naší společné dvouhodinovky. Dnes s námi běhali žáci osmých tříd a žáci 9. B.

25.4.2019 –  Návštěva PřF UK

Rok 2019 vyhlásila organizace UNESCO rokem periodické tabulky. U příležitosti tohoto výročí se chemici z katedry učitelství a didaktiky chemie PřF UK rozhodli realizovat svůj sen – vytvoření velké periodické tabulky obsahující reálné vzorky prvků. Obsahuje vzorky všech prvků, které mají neradioaktivní nuklidy, od vodíku až po bismut. Reaktivnější prvky, např. cesium, jsou skladovány       
v inertní atmosféře argonu.
Interaktivita tabulky je zajištěna dotykovou obrazovou, která nám ukáže další údaje (změny v elektronegativitě, hustotě, teplotě tání, rok objevu prvku, atd.) Základy k sestavení periodické tabulky prvků položil rodák ze Sibiře, geniální Dmitrij Ivanovič Mendělejev. Českým spolupracovníkem Mendělejeva byl chemik, profesor PřF UK Bohuslav Brauner.
Naše druhé zastavení souvisí s kriminalistikou. Tento obor stále více využívá nejnovější vědecká poznání. Daktyloskopie se používá mnoho let, ale DNA se stala pomocníkem při odhalování zločinů teprve nedávno. Vyzkoušeli jsme si práci kriminalistů a zjistili, že je to práce velice náročná na zručnost i znalosti pracovníků. DNA je náš jedinečný “občanský průkaz”. Na trhu se začínají objevovat firmy, které nabízejí prostřednictvím DNA pohled do budoucnosti (např. ohrožení nemocemi) i hluboké minulosti daného jedince. Je třeba velmi obezřetně zvážit, komu poskytneme svůj genetický materiál ke zpracování. Tato data jsou ta nejdůvěrnější. Jejich zneužití se přímo nabízí.
Tak to byla naše poslední návštěva Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v rámci výuky na naší základní škole. Od šesté třídy jsme prošli geografií, biologií a chemií. Možná se na ni někteří ještě vrátí po maturitě. Studium je to náročné, ale objevování světa, v němž žijeme, za tu námahu určitě stojí.
Obrovský dík patří všem, kteří připravují programy pro žáky základních a středních škol, školy nedisponují potřebných vybavením, jistě je velkým přínosem, že vědu ukazují dětem lidé zapálení pro svoji práci.

 

29.3.2019 – jaro začalo, je čas úklidů. Neminulo to ani nás. Osmáci vzali lopaty, motyky, hrábě a upravili moc hezky naše školní hřiště. Podívejte se, jak jsme se to toho pustili. Osmáci, děkuji Vám za dobrou práci.

8.3.2019 – dnes nás opět navštívil Vojta, náš bývalý žák. Vojto, děkujeme za návštěvu a zase se ukaž.

Za pár měsíců se budeme loučit se základkou. Abychom nezapomněli, s kým jsme trávili roky školní docházky, nechali jsme si udělat trička a mikiny se jmény spolužáků. Podívejte se, jak nám to sluší…..

30. ledna se konal 3. ročník Bystřické laťky.
Závod pořádají žáci 9. tříd za pomoci kamarádů z osmiček. Soutěž je přitažlivá hudebním doprovodem. Děti se starají o ozvučení, osvětlení, focení, pracují jako rozhodčí, zajišťují celý průběh akce a také pochopitelně závodí. Letošní ročník byl poznamenaný zraněním chlapce, i tak lze hodnotit závod jako zdařilý. Dívky s výkonem 140 cm vytvořily rekord BL, chlapci s výkonem 160 cm jej vyrovnali. Skokany podporovali fanoušci v hledišti, kteří se vybavili patřičnými fandítky se jmény svých favoritů.
Ceny do soutěže poskytuje firma Elmoz Czech, s.r.o., mediálně nás podporují Hlas Bystřice a Posázaví. Všem děkujeme.
Je veliká škoda, že učitelé z okolních škol o akci neprojevili zájem, nabízeli jsme i společné tréninky, těšili jsme se i na fanoušky z jejich škol, kteří mohli zasednout v hledišti. 
BYSTŘICKÁ LAŤKA
3. ROČNÍK 29. LEDNA 2019
DÍVKY
UMÍSTĚNÍ JMÉNO TŘÍDA VÝKON CM
1. KRISTÝNA LAPÁČKOVÁ 9.B 140
2. JOLANA MOTÁKOVÁ 8.B 140
3. ALŽBĚTA VAŠÁKOVÁ 9.B 130
4. ADÉLA STUCHLÍKOVÁ 9.A 125
5. ANNA SLAVÍKOVÁ 9.B 125
6. TEREZA PANÁKOVÁ 9.B 115
7. ELIŠKA HOLUBOVÁ 9.B 110
BYSTŘICKÁ LAŤKA
3. ROČNÍK 29. LEDNA 2019
CHLAPCI
UMÍSTĚNÍ JMÉNO TŘÍDA VÝKON CM
1. MICHAL ŠÁŠIK 9.A 160
2. ONDŘEJ STAŠA 8.B 160
3. JAKUB PAZOUREK 9.B 155
4. MARTIN ČEKAL 9.B 145
5.-7. THEODOR MÁCA 9.B 125
5.-7. JAKUB WROBLOWSKÝ 8.B 125
5.-7. DOMINIK HNÁTEK 8.A 125
8. MICHAL KAPRÁLEK 9.A 125
9. DANIEL KOHOUT 8.A 120

Školní rok sice ještě nekončí, ale ten kalendářní už to má spočítané. Čekají nás nejhezčí svátky v roce, prožijte je hezky s rodinami. Do roku 2019 Vám přeji vše dobré, spokojenost, zdraví, chuť do učení a radost v hodinách NJ. Vaše třídní Zuzana Červová

21.12. Poslední školní den v roce 2018 jsme věnovali opět sportu. Využili jsme pozvání na florbalový zápas do Sparta Arény. 

Florbalisté mistrovské Mladé Boleslavi vyhráli v 17. kole superligy v Praze nad FbŠ Bohemians 12:6 a vedou tabulku o tři body před Spartou. Šesti body za tři branky a stejný počet asistencí se v dresu vítězů zaskvěl útočník Jan Natov.

Přestávky vyplnily soutěže pro diváky. Naši žáci byli aktivní a Kristýnka v jedné zvítězila.

Dopolední duel v hale Sparty na Podvinném mlýně věnovaný základním a středním školám navštívilo 525 diváků. Mladá Boleslav vykročila za výhrou rázně už v první třetině, kterou vyhrála 4:0.

 1. kolo 21. 12. 2018 10:00

FbŠ Bohemians Technology Florbal MB

6:12 (0:4, 2:4, 4:4)

Góly: 21:57. Šebek (Čihák) 25:51. Zezulka (Ďopan) 43:07. Kolstrunk (Růžek) 44:37. Kopecký (Krbec) 53:24. Forman (Dobisík) 59:15. Juha (Ďopan)

Góly: 01:14. Tokoš (Jelínek) 05:47. Curney (Zakonov) 11:09. Šebek (vla.) 12:04. Natov (Curney) 22:01. Natov (Bína) 22:13. Gruber (Tomašík) 24:34. Gruber (Tokoš) 35:03. Natov (L. Bauer) 44:17. Curney (Natov) 50:42. Zakonov (Pluhař) 51:30. Bína (Natov) 59:29. Bína (Natov)

Sestavy: Kratěk (13. Hyršl) – Zezulka, Dobisík, Forman, Čihák, Ďopan, Krbec – Šneberger, Šebek, Krebner – Juha, Buršík, Kopecký – Kindl, Růžek, Kolstrunk.

Sestavy: L. Bauer (Musil) – Řehoř, Höffer, Jelínek, Zakonov, Krzyžanek – Tomáš Chroust, Tadeáš Chroust, Bína – Tokoš, Pluhař, Gruber – Curney, Tomašík, Natov.

Rozhodčí: Valenta Martin, Žďárský Michal

Počet diváků: 525

 

20.12. U nás ve třídě už byl Ježíšek……

AKADEMIE – a je to tu… Pro nás noční můra – co připravíme, kdo vystoupí, jak to udělat, co vymyslet???? Otázky se nám honily hlavou dnem i nocí. Nakonec jsme ze sebe vydolovali noční příběh hraček. Co dělají hračky v obchodním domě, když odejdou zákazníci i prodavači??? Tak to jsme ukázali těm, kteří se na nás přišli podívat. Ještě se patří poděkovat klukům z 8. třídy za ozvučení a osvětlení scény. Šíšo, díky moc, dobrá práce. 

ČERTI – mají také svůj den a ani naši školu nevynechali. Ale nemyslete si, přípravy byly dlouhé, taková čertice se také musí upravit, než vyjde mezi čerty…….Dorazili Mikuláš, anděl i čert. A s KNIHOU HŘÍCHŮ se zašli podívat na nezbedníky i do mateřské školky. Nikoho však do pekla neodnesli, jen si vzali krabičky, které byly pevně svázané, protože v nich byly schované hříchy – kopance, nadávky, nekázeň a to všechno nepěkné, co už vlastně z naší školy zmizelo….

 

26.11.2018

ROK 2018 JE VÝZNAMNÝM ROKEM PRO KAŽDÉHO ČECHA. PO NÁVŠTĚVĚ REPREZETAČNÍCH PROSTOR PRAŽSKÉHO HRADU, ZPŘÍSTUPNĚNÝCH KE STÉMU VÝROČÍ VZNIKU NAŠEHO STÁTU, JSME SE VYDALI ZA POZNÁNÍM ČESKÉ HUDBY. UMĚLCI, KTEŘÍ SVOJI PRÁCI MILUJÍ, DOKÁŽÍ PŘIBLÍŽIT TUTO KRÁSU DĚTEM. TO NENAHRADÍ ANI STO HODIN HUDEBNÍ VÝCHOVY VE TŘÍDĚ. UKAZUJME DĚTEM TO NEJVZÁCNĚJŠÍ, CO MÁME.

Blíží se krásné předvánoční období. Neodmyslitelně k němu patří i povznášející hudba. Čeští hudebníci šíří slávu naší kultury po celém světě a mezi nejhranější skladatele patří Leoš Janáček. Jeho Sinfoniettu jsme vyslechli v nádherném prostředí Dvořákovy síně Rudolfina v provedení České studentské filharmonie (hráči ČF, členové Orchestrální akademie ČF a studenti hudebních škol) pod vedením Marko Ivanoviće, pořadem provázel Petr Kadlec.

MARKO IVANOVIČ

Absolvoval Pražskou konzervatoř a Akademii múzických umění v oborech skladba (prof. Václav Riedlbauch) a dirigování (prof. Radomil Eliška, Jiří Bělohlávek) a sbormistrovství (prof. Miroslav Košler). V roce 1999 absolvoval stáž na Hogeschool voor de Kunsten Utrecht u prof. Jurjena Hempela. V roce 2003 se v polských Katowicích stal laureátem Mezinárodní soutěže mladých dirigentů G. Fitelberga. V roce 2008 získal doktorský titul v oboru skladba a teorie skladby.

 „Je toho dost, abych odložil pero – až ještě dodělám pěkňoučkou Sinfoniettu s fanfárami! Vzpomínám si na ty písecké fanfáry! To bylo tehdy pěkné.“ Inspirací pro jednu z nejkrásnějších symfonických skladeb 20. století byla skutečně i dechovka, kterou Janáček slyšel kdesi v jižních Čechách. Ale náboj celé skladby je nedechovkový. Vystihují ho skladatelova slova, která pronesl v Anglii krátce po dokončení Sinfonietty. „Přicházím s mladým duchem naší vlasti, mladou hudbou, nejsem ten, kdo se rád dívá dozadu, nýbrž ten, kdo raději hledí dopředu. Vím, že musíme růst a nespatřuji ten vzrůst v bolesti, ve vzpomínkách na utrpení a utlačování. Shoďme to ze sebe! Jsme národ, který má ve světě něco znamenat! Jsme srdce Evropy! To srdce musí být v té Evropě cítit!“

1.11.2018 

 

Začal poslední rok našeho pobytu na základní škole a už byl čas někam vyrazit.  Jsme deváťáci a přemýšlíme, jakému oboru se budeme věnovat. A tak jsme se vypravili  po loňské exkurzi v TPCA tentokrát na Letiště Václava Havla. Protože z naší školy zájem nebyl, pozvali na exkurzi kamarády z Jankova a Krhanic, abychom naplnili kapacitu.

Letiště v Ruzyni bylo nově vybudováno ve třicátých letech jako náhrada za původní hlavní pražské letiště Kbely založené po vzniku republiky roku 1918. Nové letiště bylo postaveno v šedesátých letech v souvislosti s rozvojem letectví a proudových letadel. Další, podstatná rozšíření si vyžádalo otevření hranic a výrazné navýšení letecké dopravy po roce 1989.

Počet zaměstnanců jde do tisíců a uplatní se zde pracovníci mnoha profesí. Viděli jsme, že práce je to opravdu velmi odpovědná, všichni pracují jako dobře sehraný stroj tak, aby odbavení letadel probíhalo plynule a zejména bezpečně. Zajímavé bylo přivítání Qatar Airways slavobránou, kterou vyrobily dva hasičské vozy. Tak se vítají noví dopravci. Tato letecká společnost nasadila na linku Boeing 787-8 Dreamliner. Viděli jsme přílet Airbus 380 z Dubaje, čtyřmotorového stroje, který představuje opravdový luxus. Víme, co znamená stojánka, jak se na ni piloti dostanou, víme, že couvat může jen vrtulové letadlo, jinak se využívá tzv. pushback, víme, k čemu slouží vozidlo follow me. Navštívili jsme také hangáry hasičů, kteří mají nejmodernější vybavení. Jejich pracovní den se skládá z každodenních činností, při nichž se zdokonalují a trénují i fyzickou zdatnost. V případě potřeby jsou s to zahájit záchrannou akci v několika minutách od vyhlášení poplachu.

Exkurze v nejrůznějších provozech mohou pomoci žákům v jejich rozhodování, kam jít dále za vzděláním. Je mnoho atraktivních prostředí, kde se uplatňují pracovníci mnoha oborů, není zanedbatelné ani zajímavé finanční ohodnocení. Je třeba dívat se kolem sebe a začít se zajímat o svoji budoucnost.

 

28.10.2018 – sté výročí vzniku Československé republiky, sváteční den, který by neměl nikdy zevšednět.  Žáci naší školy zasadili na školním pozemku lípu, náš národní strom. Hezké vyjádření vztahu k naší krásné zemi. Každá třída se vyfotila u stromu. Podívejte se, jak to sluší nám.

V září proběhlo na letišti v Nesvačilech cvičení IZS. Viděli jsme součinnost jednotlivých složek, jejich příjezd na letiště, kde se měla odehrát letecká nehoda. Podívejte se na několik fotek:

Ahoj deváťáci, zdravím Vás po prázdninách. Byl to čas toulek po naší vlasti i v daleké cizině. Určitě jste si na školu ani nevzpomněli. Ani já bych si nevzpomněla, kdybych nezaslechla u jedné budovy nápadně známý hluk. Rvačku kluků doprovázely podobné výkřiky, jaké znám z naší školy. Jen byly v jiné řeči. Nemusela jsem dlouho přemýšlet, abych pochopila, že jsem se ocitla u školy. Nelenila jsem a vešla do budovy. Uvítali mě příjemní kolegové, umožnili mi nafotit pár obrázků. Podívejte se, jak to v takové cizí škole vypadá. Žáky tam pronásledují stejné nepříjemnosti, jako je třeba matematika, tamní děti neuniknou ani před dopravní výchovou, také se rády pochlubí vítěznými poháry ze soutěží. Ještě jedné věci jsem si všimla – nemají počmárané lavice. V naší třídě máme od letošního září nové lavice. Tak věřím, že se o ně budeme společně hezky starat. Poznáte, kde ta škola je????

ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

29.6. A je to tu – prázdniny před námi – no není to krásné?????? Tak si je všichni hezky vychutnejte. 

Související obrázek

Poslední sportování v letošním školním roce se týkalo celého druhého stupně. Naše skupina reprezentovala Českou republiku. Dařilo se nám ve sportovní části, několikrát to cinklo, celkové 3. místo potěšilo. Co se týkalo úborů, vyhráli jsme. Podívejte se na opory našeho týmu:

Ještě než se vypravíme na prázdniny, zbývá nám pár posledních hodin tělesné výchovy. Na hřišti nás očekával pan Spálenka a začaly hodny lukostřelby. Pan Spálenka nám všechno vysvětlil a ukázal. Pak už létaly šípy, kam jen oko dohlédne. Že nejsme bez talentu, dokazují následující fotky:

A je tu konec školního roku a my stoupáme zase o schůdek výše. Tentokrát do deváté třídy. 

Vyšel nám článeček v Posázaví, fotky k článku jsem již uvedla (viz níže).

Žáci 8. třídy ZŠ Bystřice navštívili Pražský hrad

Zpráva ze dne 16. května 2018

Dnes se hodně mluví o vlastenectví v souvislosti se 100. výročím vzniku našeho samostatného státu. Dokonce zaznívají názory, že by měl být zaveden do škol samostatný předmět s touto tématikou. Nemyslím si, že by nějaké povídání ve třídě něco vylepšilo. Ověřila jsem si to na prohlídce reprezentačních prostor Pražského hradu, kam jsem vzala svoji třídu osmáků.

Jindy ti moji “náctiletí”, oplývající patřičným nadhledem, při této návštěvě s pokorou hleděli na krásu, která je obklopovala v rozlehlých sálech i menších saloncích. Jedině vlastní prožitek v nás zanechá nesmazatelnou, nesdělitelnou stopu. V prožitku se v nás rodí to, co nám žádný výklad, žádná četba, poslech či prezentace neumožní. Měla jsem pocit, že tato jedinečná možnost spatřit tyto krásné prostory v nás probudila docela výrazný kousek hrdosti na to, že jsme Češi.

Zuzana Červová

http://tourist.posazavi.com/cz/Article.aspx?ArticleId=5412

 

25.5.2018

Dnes jsme měli ve třídě návštěvu. Přijel se na nás podívat Vojta. Nyní žije v Kolíně a daří se mu dobře. Mě těší, že z NJ má dvojku, bojuje s fyzikou, ale budeme mu držet palce a věříme, že i s tímto záludným předmětem si poradí. Vojto, ahoj a zase se ukaž. Zdravíme Tě všichni ze třídy. Tabulky pošleme.

Ahoj šesťáci,

vítám Vás na stránkách naší třídy. Dnes jsem byla na jeden den Vaší třídní, tak Vám posílám pár fotek z našeho sportovního dne. Bylo to s Vámi fajn a budu se těšit, až se zase sejdeme při nějaké příjemné příležitosti. Ahoj a koukněte, jak Vám to šlo:

Velmi výjimečnou příležitostí byla možnost navštívit reprezentační prostory Pražského hradu. Byla to úžasná prohlídka, která byla určená školám v rámci oslav 100. výročí založení republiky. Viděli jsme následující část:

Reprezentační prostory

 1. Západní křídlo (Matyášova brána, Pacassiho schodiště, Sloupová síň, Rothmayerův sál)
 2. Severní křídlo ( Klínová chodba, Španělský sál, Rudolfova galerie)
 3. Střední křídlo (Široká chodba, Nové salony, Bílá věž, Stará síň, Janákova hala, Oktogon)
 4. Jižní křídlo (Šatna, Vstupní (Dětský) salon, Trůnní sál, Brožíkův salon, Habsburský salon, Skleněný salon, Malý salonek, Zrcadlový salon, Salonek s krbem, Hudební salon, Společenský salon, Šatna)

Sály, salony a salonky určené pro přijímání oficiálních návštěv prezidenta republiky vytvářejí okruh v úrovni prvního podlaží všech křídel tzv. Nového paláce. Některé z nich sloužily jako reprezentační a hlavně obytné prostory panovníků už v 16. století. V době tereziánské přestavby v 18. století byly upraveny salony v jižním křídle do podoby, kterou mají dodnes. V té době byly spojeny dosud různorodé stavby severního křídla Nového paláce. Po roce 1918 byl reprezentační okruh dobudován vytvořením monumentálních prostor v západním křídle. Tento prostor slouží dnes jako vstupní. Z Matyášovy brány mezi prvním a druhým hradním nádvořím vede Pacassiho schodiště přímo do reprezentačních salonů v jižním křídle a Sloupová síň s Rothmayerovým sálem do velkých sálů severního křídla. V něm vznikly v 16. století pro sbírky císaře Rudolfa II. dva velké sály – Španělský sál a Rudolfova galerie. Dnes se v nich konají významné státní akty, koncerty i společenská setkání. Středním křídlem Nového paláce vede Široká chodba, k níž přiléhají Nové salony, upravené v 60. letech 20. století. Janákova hala a Oktogon spojují střední křídlo paláce s jižním. Řada salonů v jižním křídle byla pro reprezentaci prezidenta republiky postupně obnovována od roku 1918. Dodnes zde dochází ke změnám zařízení a vybavení, podobně jako v celých reprezentačních prostorách Pražského hradu.

Návštěvníkům Hradu nejsou reprezentační prostory běžně přístupné.

Fotky jsou zde:

 

A je tu čas výletů. Letos jsme se domluvili se šesťáky a vyjeli jsme do Liberce. Velice příjemné dopoledne jsme strávili v ZOO a odpoledne jsme si ověřovali znalosti ze školy v IQ Landii. Podívejte se na několik fotek.

Ahoj běžci,

zde naleznete fotky z našeho běhu v rámci letošního Pražského mezinárodního maratonu. Všichni jste běželi báječně a těším se na Vás na dalších sportovních akcích.

 

V dubnu se konečně udělalo hezké počasí a tak jsme se zase vydali my, osmáci, do světa. Tentokrát to byla exkurze do TPCA Kolín. Jako obvykle jsme pozvali na exkurzi i naše kamarády z “Béčka”.
Prohlídka začala krátkou přednáškou a filmem, abychom viděli, co nás čeká na dílnách. Dověděli jsme se, jak se auto vyrábí, jak jdou jednotlivé operace za sebou, co jsou dodávky “just in time”, jak vypadá logistika, kolik je třeba součástek k výrobě, kolik je dodavatelů, jak vypadá směna, jaké jsou výdělky v továrně. Pak už jsme si oblékli vesty, vzali na hlavu helmy se sluchátky, nasadili ochranné brýle a vyrazili k vláčkům, které nás vozily po provozech. Vše, o čem jsme slyšeli na úvodní přednášce, jsme nyní mohli vidět na vlastní oči. Prohlídka na vláčcích byla příjemná, každý dobře slyšel přes sluchátka komentář, dobře viděl a nebolely nás nohy. Na závěr byla krátká beseda a pak už nás čekala cesta domů. 
Co dodat závěrem? Snad jen malé zamyšlení. Na otázku, kdo by tu chtěl pracovat, se nezvedla ani jedna ruka. Továrna, která nabízí zázemí velké firmy s možností profesního růstu na všech pozicích, která dopřává zaměstnancům mnohé benefity a vysoce nadprůměrné platy, neoslovila žádného žáka ze dvou osmých tříd. Nevím, jestli je to tak všechno v pořádku……

Únor – Bystřická laťka se vydařila, naše soutěž se dostala na titulní stránku Hlasu Bystřice. Příští rok je celá organizace na naší třídě. Tak snad nám to vyjde tak dobře jako závodění. Michalovi to na fotce sluší….♥

25.1.2018 Po sladkém odpočívání o Vánocích a ještě sladším ochutnáváním cukroví jsme hned v lednu začali sportovat, jak se patří. Čekal nás 2. ročník Bystřické laťky. Příští rok ji budeme pořádat jako deváťáci my. Letos jsme to okoukli a tři naši zástupci se vůbec neztratili v konkurenci ostatních závodníků.

ADÉLA STUCHLÍKOVÁ skočila 120 cm a skončila na 3. místě.

MICHAEL ŠÁŠIK skočil 140 cm a skončil na 3. místě.

MICHAL KAPRÁLEK skočil 120 cm a skončil na 12. místě.

Blahopřejeme.

Fotky jsou zde:

https://ulozto.cz/!1Po0yUiozxB8/zs-bystrice-bl-2-rocnik-25-1-2018-pptx

 

22.12.2017 BYL NÁŠ POSLEDNÍ DEN VE ŠKOLE V TOMTO ROCE. PO VČEREJŠÍ AKADEMII JSME RÁDI PROŽILI KLIDNĚJŠÍ DEN. PŘEJEME VŠEM HEZKÉ SVÁTKY A TĚŠÍME SE NA ROK 2018. AŤ JE PRO VŠECHNY ROKEM PŘÍJEMNÝM.

 

21.12.2017 – PROBĚHLA V NAŠÍ ŠKOLE AKADEMIE. NAŠE TŘÍDA CELOU AKCI ZABEZPEČOVALA. BYLA TO PĚKNÁ FUŠKA, ANI ÚKLID PO SKONČENÍ NEBYL NIJAK JEDNODUCHÝ. PÁR FOTEK VÁM UKÁŽE, ŽE NEJEN LESK JEDNOTLIVÝCH VYSTOUPENÍ NA JEVIŠTI, ALE TAKÉ ZÁKULISÍ JE SOUČÁSTÍ KAŽDÉ PODOBNÉ AKCE.

14.12.2017 jsme se rozhodli, že si uděláme hezkou adventní procházku Prahou. Navštívili jsme Národní muzeum – výstavu Archa Noemova a Světlo a život. Poté jsme prošli Václavským náměstím na Staroměstské náměstí, kde jsme se potěšili na Vánočním trhu. Cestou zpět na nádraží jsme se zastavili v Jindřišské věži na prohlídce betlému a prohlédli si Prahu z výšky vyhlídky ve věži. 

11.12.2017 probíhala hodina PČ tak, jak nám to ukládá rozvrh hodin. Úžasné překvapení nám připravily Zuzka a Péťa. Připravily nádhernou svačinku pro malé děti a jejich outfit jim mohly závidět i naše paní kuchařky ve školní jídelně. Ostatně – koukněte na fotky:

No nejsme nejlepší?????

8.12.2017 byl den jako každý jiný. Jen poslední hodina byla jiná, vyučující byl nejmladší z nás. Do naši třídy přišel přednášet Jakub Bambas ze 7. třídy. Představil nám svoji zajímavou sbírku minerálů. Mohli jsme vidět chalcedon, záhnědu, křišťál, mořskou sůl, české granáty, citrín, vltavín, pyrit, pouštní růži, achát. Třešničkou na dortu byla zvláštní velká kniha – vlastně dřevěná šperkovnice. Skrývala úžasný svět polodrahokamů. Často jezdíme za poznáním do Prahy na PŘF UK, ale zjistili jsme, že i mezi sebou máme spolužáky, kteří nám mohou ukázat, že je fajn se o něco zajímat, něco umět a mít co říci svým vrstevníkům. Jakub se ukázal jako zkušený přenášející a my mu děkujeme za zajímavou prezentaci svého koníčka.

3.10.2017 jsme se opět vypravili na PŘF UK Praha. Tentokrát to byla zajímavá podívaná do mikrosvěta. Viděli jsme elektronový mikroskop, fluorescenční a rastrovací mikroskop. Seznámili jsme se základním popisem mikroskopů, viděli jsme jejich použití a prohlédli si například virus HIV, mitochondrie, endoplazmatické retikulum, myosin. Program byl náročný, protože naše znalosti fyziky a biologie jsou zatím jen v plenkách, ale každý začátek je obtížný.  Proč ale otálet, když teď je ten pravý čas na objevování a poznávání.

14. 9. 2017 naše třída pořádala soutěž Středočeská inline brusle. Pomohli nám kamarádi z 8. B. Dětem z naší školy se dařilo. Nejúspěšnější budou společně s dětmi z Benešova reprezentovat náš okres na krajském kole, které se uskuteční 27. září.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

ŠKOLNÍ ROK 2016 – 2017

22.5.2017 jsme se vydali do Prahy za poznáním. První část našeho výukového dne jsme strávili na výstavě Body Exhibition. Viděli jsme lidské tělo opravdu ze všech stran. Medici nás seznámili s dýchací soustavou, trávicí soustavou, cévami v těle, nervovou soustavou, CNS, kosterní a svalovou soustavou. Anatomické poznatky doplnili i informacemi o fyziologických funkcích orgánů a patologii. Už víme, že kouřit se opravdu nevyplatí, je to totiž naše tělo, o které bychom se měli starat svědomitě. Ostatně obrázek, kde můžete vidět plíce kuřáka a nekuřáka, o tom snad přesvědčí každého. Výsledek obrázku pro plíce

Odpoledne patřilo zvířátkům. Výukový program “Hurá na chlupáče” nám zajímavým výkladem zpříjemnil student PŘF UK. V loňském roce jsme se seznamovali s plazy a obojživelníky, letos jsme se zaměřili na savce. Víme, kdo je sudokopytník a kdo lichokopytník, víme, že žirafa zrovna není velký spáč, lední medvěd vůbec není bílý, ani si s ním ošetřovatelé nehrají, zato sloni jsou docela milá zvířátka, rádi ukazují svoje hrátky v jezírku a neustále chobotem loudí dobrůtky. Hroši jsou pěkní mrzouti přes den povalující se ve vodě, orangutani čilí v korunách stromů.  Víme, že není srst jako srst.

Je milé učit se od studentů vysokých škol, řeknou nám mnoho zajímavostí, které z učebnic nevyčteme, také výuka mimo třídu je zábavná.

 

6.4.2017 jsme opět zavítali do Prahy. Dopoledne bylo ve sportovním duchu, vyzkoušeli jsme si, jak náročnou disciplínou jsou skoky na trampolíně. Odpoledne jsme strávili na PřF UK. Tam jsme zkoumali naše smysly. Zjistili jsme, že docela dobře slyšíme, ale náš čich už není tak dokonalý, (nikdo nepoznal zkažené rybí maso, ani nechtějte vědět, za co všichni tento zápach zaměnili), ani hmat nebyl bezchybný. A ani naše oči nejsou dokonalé, optické klamy zkrátka klamaly. Na schématech jsme viděli, jakým způsobem vnímáme okolí a jak se signály dostávají ke zpracování do mozku.

V únoru se dívky z naší třídy a z “béčka” vypravily na zimní stadion do Benešova na hodiny bruslení.

Školní parlament přinesl novinku do školních lavic v podobě imunity pro žáky. Každý má k dispozici tři kartičky na jedno pololetí, které mu umožní na začátku vyučovací hodiny požádat bez dalšího vysvětlování o získání imunity v hodině. Znamená to, že ho vyučující při této hodině nebude ústně zkoušet. Nevztahuje se to však na ohlášené písemné testy. V naší třídě zvítězil návrh Martina na vzhled kartičky.

Naše třída na Akademii zrovna nezazářila, ale i účast se počítá. Tak příště………????

Nám všem přejeme z celého ♥ milé prožití Vánoc, hodně spokojenosti, chuti do školní práce a klidný rok 2017. Sedmáci.

zs-bystrice-vanoce-2016-7-a

31.10. 2016 Halloween v naší třídě. Ale také naše česká a tichá vzpomínka na blízké.

21.10.2016

Také žáci naší třídy přispěli k zisku 3. místa v soutěži škol v rámci Benešovského běžeckého festivalu. Převzali jsme dva poháry – za třetí místo v celkovém pořadí, v soutěži škol mimo Benešov jsme zvítězili. Každý, kdo svým výkonem přispěl k tomuto úspěchu, obdržel hezký diplom. Vojta, Áďa, Eliška a Denča inspirovali ostatní z naší třídy k účasti v příštím roce. Fajn rozhodnutí.

Podívejte se na video:

 

 

18.října jsme se vypravili do Hrdličkova muzea člověka PřF UK v Praze na komentovanou prohlídku. Zajímavé informace si ověříme v laboratořích na workshopech, které budou na fakultě následovat. Děkujeme SRPDŠ za příspěvek, který nám uhradil dopravu, akce na fakultě jsou zdarma, programy pro děti jsou velmi pěkné, v minulém roce se nám líbily Dny geografie.

 

 

I žáci naší třídy přispěli svým výkonem ke 3. místu v soutěži škol na Benešovském běžeckém festivalu. Fotky si můžete objednat na adrese  www.xyx.cz

Benešovský běžecký festival – 11.9.2016

Žáci naší třídy se podíleli na přípravě této sportovní akce, také v neděli poběžíme.

Informace pro rodiče:

ŠKOLNÍ ROK 2018 – 2019

16.4. 2019 od 15:00 poslední rodičovská schůzka

Podívejte se na stránky:

www.infoabsolvent.cz

Přijímací řízení 2018/2019

HARMONOGRAM:

15.1.2019– Rozdání přihlášek

11.2. -9.2. 2019 – Odevzdání vyplněných přihlášek třídním učitelkám

20.2.2019  Poslání nebo předání přihlášek na střední  školy

Podání přihlášek:do  1.3.2019  /střední školy a učiliště/

 • Možnost výběru dvou různých škol – dvě přihlášky – dvoje zkoušky

/platí lepší výsledek/

 

 • Jednotná písemná zkouška česky jazyk a matematika / maturitní obory/

Přihlášky:  1x originál obdrží žáci ve škole

                   1xkopie/možno i černobíle/

 • Nebo tisk atlasskolství.cz
 • Termín přijímacího řízení a 15.4.2019/ maturitní obory- čtyřleté/
  • a 17.4.2019 / osmiletá gymnázia/

 

Ředitel střední školy vypisuje termín konání písemné přijímací zkoušky

 • Kriteria ke studiu na jednotlivých středních školách zveřejněny 1. 2019 na stránkách střední školy

 

 • Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí

a/ bez přijímací zkoušky 22.- 30.4. 2019

b/ s přijímací písemnou zkouškou do dvou pracovních dnů od vykonání zk./Konec dubna/

Přijetí zveřejněno na stránkách školy

Nepřijetí písemně na adresu domů

Odvolání: do tří dnů po obdržení rozhodnutí o nepřijetí

 

 • Zápisový lístek: Potvrzení zájmu o vybranou střední školu,

doručit do 10 dnů po obdržení rozhodnutí přijetí /15.3. 2019/

 

 • Atlas školství:- např:
 • Přijímací řízení str. str. 8

Orientace v atlase/vysvětlivky zkratek/ str. 11

 • Seznam škol – okres Benešov str. 17 – 19
 • Aktuální nabídka středních škol – nástěnka. Letáky

Konzultační hodiny: Volba povolání  

úterý 15.30. po telefonické domluvě      tel:723 869 791

TŘÍDNÍ SCHŮZKY:

15.1.2019 V 16:00 HOD.

PROGRAM: INFORMACE O DALŠÍM VZDĚLÁVÁNÍ ŽÁKŮ, ROZDÁVÁNÍ PŘIHLÁŠEK NA STŘEDNÍ ŠKOLY A UČILIŠTĚ, TERMÍNY PŘIJÍMACÍCH ZKOUŠEK.

ÚČAST RODIČŮ NUTNÁ

………………………………………………………………

TŘÍDNÍ SCHŮZKY:

15.11.2018 V 15:15

PODZIMNÍ PRÁZDNINY:               29.10.2018 – 30.10.2018

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY:                22.12.2018 – 2.1.2019

POLOLETNÍ PRÁZDNINY:             1.2.2019

JARNÍ PRÁZDNINY:                       4.2.2019 – 10.2.2019

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY:        18.4.2019

HLAVNÍ PRÁZDNINY:                    29.6.2019 – 1.9.2019

 

ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

AHOJ OSMÁCI, VÍTÁM VÁS PO PRÁZDNINÁCH VE ŠKOLE.

VÁM I VAŠIM RODIČŮM PODÁVÁM INFORMACI OHLEDNĚ ORGANIZACE VYUČOVÁNÍ

V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE DLE POKYNŮ MŠMT:

ZAČÁTEK VYUČOVÁNÍ: 4. ZÁŘÍ 2017

VYUČOVÁNÍ 1. POLOLETÍ KONČÍ 31. LEDNA 2018

ŠKOLNÍ ROK KONČÍ 29. ČERVNA 2018

PODZIMNÍ PRÁZDNINY: 26.ŘÍJNA 2018 A 27.ŘÍJNA 2018

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY: 23. PROSINCE 2017 AŽ 2. LEDNA 2018

DRUHÉ POLOLETÍ ZAČÍNÁ 3. LEDNA 2018

POLOLETNÍ PRÁZDNINY: 2. ÚNORA 2018

JARNÍ PRÁZDNINY: 12. BŘEZNA AŽ 18. BŘEZNA 2018

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY: 29. BŘEZNA A 30. BŘEZNA 2018

LETNÍ PRÁZDNINY: 2. ČERVENCE – 31. SRPNA 2018

ŠKOLNÍ ROK 2018-2019 ZAČNE 3. ZÁŘÍ 2018

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Vyučování dne 5.9.2017 končí ve 12:35.

Dne 6.9.2017 se učí dle rozvrhu.

Ředitelské volno: 29.9.2017

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

6.9.2017 Vážení rodiče, prosím o přeposlání peněz na školní účet Vašich dětí. Bylo by dobré na první pololetí poslat 1000,- Kč, lze i ve dvou splátkách. Děkuji.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

14.9.2018 STŘEDOČESKÁ INLINE BRUSLE – NAŠE TŘÍDA BUDE POŘÁDAT TUTO SOUTĚŽ, SRAZ U ŠKOLY PŘED 8. HODNOU. UKONČENÍ AKCE PO POLEDNI. PO SKONČENÍ ÚKLIDOVÝCH PRACÍ ROZCHOD DOMŮ.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

3.10.2017 NÁS ČEKÁ DALŠÍ VÝUKA NA PŘF UK V PRAZE. TENTOKRÁT TO BUDE KONFOKÁLNÍ A FLUORESCENČNÍ MIRKOSKOPIE. TAKOVÉ OBRÁZKY VE ŠKOLNÍM MIKROSKOPU NEUVIDÍTE, VYBRALA JSEM OBRÁZEK BUNĚČNÉHO DĚLENÍ, EMBRYO MYŠI A OSTROST OBRAZU Z KONFOKÁLNÍHO MIKROSKOPU.

SRAZ U ŠKOLY: V 6:50

ODJEZD VLAKEM: V 7:04

PŘÍJEZD:  ODPOLEDNE PO SKONČENÍ PROGRAMU.

 

 


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥


ŠKOLNÍ ROK 2016-2017

Vzkaz dětem:

Ahoj sedmáci. Zdravím Vás a přeji Vám hezký poslední den školního roku. Vychutnejte si sladké dny prázdnin, odpočiňte si od učení, užijte si výletování. Moc se na Vás těším v osmé třídě.

Vaše třídní Zuzana Červová

Výsledek obrázku pro marod

26.6., 27.6., 28.6., 29.6. bude vyučování končit ve 12:35.

30.6. – Rozdávání vysvědčení. Výsledek obrázku pro vysvědčení kreslené

A pak budeme všichni sladce odpočívat. Výsledek obrázku pro prázdniny

—————————————————————————————————

24.5.2017 – Focení – nacvičte úsměv Výsledek obrázku pro úsměv

fotograf

—————————————————————————————–

22.6.2017 –  Olympijský den – sportovní aktivity

—————————————————————————————–

17.5.2017 – 2017 koncert – K. Ševidová

——————————————————————————————-

22.5.2017 – Praha

BODY EXHIBITION – VÝUKOVÝ PROGRAM

ZOO – SAVCI – VÝUKOVÝ PROGRAM

Zoo Praha

Sraz před školou: v 6:45

Příjezd do Bystřice: v 17:30

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD VÝSTAVY:

ZÁKAZ FOCENÍ, KONZUMACE POTRAVIN, TELEFONOVÁNÍ, DOTÝKAT SE EXONÁTŮ, HLASITÉ PROJEVY. BUNDY A BATOHY SE ODLOŽÍ V ŠATNĚ. (Doporučuji malou taštičku na cennosti).

————————————————————————————————————-

 

10.4.2017 – Dravci – výukový pořad na hřišti SK Bystřice od 10.00hod.Související obrázek

———————————————————————————————————–

Výsledek obrázku pro šlápoty kreslenéNECHOĎTE PO TŘÁVNÍKU PŘED ŠKOLOU.

————————————————————————————————————-

6.4.2017 – Praha.  Freestyle Kolbenka od 9:30 – 11:00. Cena za 2 vyučovací hodiny ( tzn. 2×45 min v kuse čistého sportu) je stanovena na 150,- Kč za žáka. V této ceně, je obsažen i náš trenér (na každých 15 žáků 1 trenér). Čas na převlečení před a po tomto čase u nás neplatíte. Na trampolíny je vhodné jakékoliv pohodlné sportovní oblečení, nejlépe s dlouhým rukávem a nohavicemi. Skáče se v ponožkách, boty na přezutí potřeba nejsou.  

Výsledek obrázku pro trampolína kreslenéVýsledek obrázku pro mikroskop kreslené

Od 13 hodin PŘF UK Praha – program pro žáky ZŠ: Lidské a zvířecí smysly.
SRAZ U ŠKOLY: 6:45 HOD.
PŘÍJEZD: 17:30 HOD.
NEZAPOMEŇ: JÍDLO, PITÍ, PENÍZE, SPORTOVNÍ ÚBOR.
—————————————————————————————————————–

4.4.2017 – Přednáška pro žáky pod záštitou MŠMT ZDARMA – téma: Prevence rizik výživy

—————————————————————————————————————–

čtvrtek 16.3.2017 – vzdělávací pořad pro žáky školy – Prales dětem.

—————————————————————————————————————–

pátek 17.3.2017 – beseda s policistou od 10.00hod. – Osobní bezpečí.

—————————————————————————————————————-

6.3. – 10.3.2017 – jarní prázdniny. Přeji hezké počasí a příjemné prožití prázdnin.

—————————————————————————————————————–

středa 15.3.2017 – projektový den – Den profesí – výuka dle rozvrhu, soutěž o nejzajímavější profesní oblek, vyhlášení proběhne o velké přestávce v hale školy.

——————————————————————————————————————

UPOZORNĚNÍ: PO DOBU REKONSTRUKCE MOSTŮ V BYSTŘICI BUDE ZVÝŠENÝ PROVOZ NA ULICI DR. E. BENEŠE. PROSÍME, POUČTE DĚTI O BEZPEČNÉM CHOVÁNÍ NA CESTĚ DO ŠKOLY A ZPĚT DOMŮ.

20.4.2017 v 15:30 TŘÍDNÍ SCHŮZKA v učebně 7.A

——————————————————————————————————————–

15. a 22.2.2017 – BRUSLENÍ V BENEŠOVĚ – dívky – nezapomeň rukavice, sportovní oblečení, tenkou bundu, čelenku nebo čepici, brusle, 25 Kč/hod, peníze na autobus. Na led se s námi vypraví také dívky z “béčka”. Odjezd po velké přestávce, příjezd ve 13 hod.

Výsledek obrázku pro bruslení

——————————————————————————————————————

20.2.2017 – PEER PROGRAM – Benešov (sraz u školy v 8:10, návrat cca 13 hodin, nezapomeň svačinu, pití, přezůvky, psací potřeby).

——————————————————————————————————————

16.1.2017 – Prosím o zaslání 1000,- Kč na školní účet. Z tohoto účtu se budou odečítat náklady spojené s výukou v nadcházejícím období.

——————————————————————————————————————

19.1.2017 – TŘÍDNÍ SCHŮZKA OD 15:15 HODIN VE TŘÍDĚ 7.A.

——————————————————————————————————————

12.1.2017 – přednáška: Očkování a jeho přínos moderní civilizaci. Přednášet bude RNDr. Alena Morávková, Ph.D. z PŘF UK. S touto fakultou spolupracujeme již druhým rokem a dětem se programy pro základní školy líbí. Minulý rok jsme se zabývali zeměpisnými tématy, letos to bude biologické zaměření, příští rok nás bude zajímat chemie.  Na tuto přednášku pozveme i kamarády ze 7.B.

——————————————————————————————————————–

22.12.2016 – končí vyučování ve 12:35.

6.12.2016 –  (úterý) výukový pořad ve škole – Pernštejni – historický šerm.

14.12.2016 – Projektový den – Advent v kreativní dílně (středa)

19. – 22. 2016 –  Vánoční výstava v prostorách I. stupně ZŠ.

20.12.2016 – Vánoční akademie (úterý) zahájení v 15:30 v hale školy.

18.11.2016 – Ředitelské volno (pátek)

15.11.2016 – TŘÍDNÍ SCHŮZKY v 15:00 hod. Vyučování končí ve 12:35.

18.10.2016 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA HRDLIČKOVA MUZEA ČLOVĚKA PŘF UK.

Doprava je hrazena ze SRPDŠ, prohlídka je zdarma.

Sraz u školy v 7:50

Příjezd přibližně 14 – 15 hodin.

Od října začnou pracovat zájmové kroužky – přihlášky lze vyzvednout ve Školním klubu (I. stupeň) a vyplněné předat vedoucímu kroužku.

V úterý 27.9.2016 proběhl  v dopoledních hodinách anglický výukový program. Přítomným žákům bude odečtena částka 65,-Kč z třídního fondu.

 

ZŠ Bystřice zavádí od 1. 9. 2016 nový systém plateb. Rodiče zašlou na školní účet 503410247/0100 požadovanou částku, ze které se budou během školního roku žákovi odečítat veškeré náklady spojené s výukou (pracovní sešity, výlety, exkurze, programy, …).

 • variabilní symbol je pro každé dítě různý – děti jej dostaly na lístečku (v případě ztráty Vám jej může sdělit třídní učitel)
 • do poznámky pro příjemce, prosíme, uvádějte „TF Jméno Příjmení“

 

Webová aplikace

Přístup do webové aplikace Bakaláři naleznete zde:

Školní časopis online

Stránky online školního časopisu můžete najít zde:
http://casopis.zsbystricebn.cz/

Důležité informace

Stránky města Bystřice
www.mestobystrice.cz
 
MŠ Bystřice
tel. č. 317 793 523
mail

 
Dětský lékař
MUDr. Březina
317 793 813

Archiv novinek