Z letošního McDonalďs Cupu přivezli žáci ZŠ Bystřice bronzové medaile.

V dubnu letošního roku probíhal v celé republice již 22. ročník oblíbeného fotbalového

turnaje pro žáky I. stupně základních škol. Prestižní turnaj, kterého se v ČR každoročně

zúčastní až 20 000 žáků prvních až pátých tříd, je rozdělen do 2 kategorií. V kategorii I. hrají

žáci z 1. až 3. třídy a v kategorii II. nastupují žáci ze 4. a 5. tříd. ZŠ Bystřice se účastní pravidelně a i letos naše děti úspěšně reprezentovaly v obou kategoriích.

V úterý 23.4. se na UMT v Benešově odehrálo oblastní kolo pro 4.-5. třídy za účasti 17-ti

základních škol. Naši žáci se ve skupině utkali se ZŠ Týnec n. S. (prohra 3:6), porazili ZŠ

Teplýšovice 2:1 a ZŠ Mirošovice 7:2. Ve čtvrtfinále postoupili přes ZŠ Votice po vítězství 2:1.

V semifinále sice nestačili na žáky ZŠ Jiráskova BN a prohráli 7:1, přesto se prohrou nenechali

rozhodit a v zápase o 3. místo porazili ZŠ Dukelská BN 6:0.

Ve čtvrtek 25.4. poměřili síly žáci z 1. až 3. tříd. I v této kategorii se dařilo bystřickým, když ve skupině porazili ZŠ Miličín 8:0, ZŠ Jiráskova BN 1:0, prohráli se ZŠ Mnichovice 2:5. Ve čtvrtfinále porazili ZŠ Týnec n. S. 4:2. V bojích o medaile sice statečně bojující mladíci nestačili na Vlašim a Mnichovice, ale i konečné 4. místo ze šestnácti zúčastněných škol je úspěch.

Za skvělou reprezentaci školy děkujeme všem zúčastněným žákům