1. představení

MUZIKÁL  –  TRHÁK

Kdy: 1.11.2018

Kde: DIVADLO BROADWAY

Odjezd od školy v 16 hodin, čas návratu bude upřesněn

TRHÁK

Podle stejnojmenného filmu scénáristů Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka a režiséra Zdeňka Podskalského.

Muzikálová podoba populární české hudební komedie. Dejme tomu, že jste dramatik a podařilo se vám napsat skvělou hru. Zkrátka „trhák“. V takové chvíli není nic jednoduššího, než dát text k dispozici proslulé scéně, aby jej realizovala. Jenže divadlo je živý organismus, kde má každý z inscenátorů o tom, co je to trhák zcela odlišné představy… Zuřivý producent šetří každou korunu, zatímco bohémský režisér by nejraději vytvořil výpravnou show světových parametrů. Když k tomu ještě připočteme různorodou partu herců a hereček, z nichž někteří se snaží prosadit na úkor těch druhých a inspicienta před nervovým zhroucením, který se marně snaží tyto protiklady smířit, napadne vás jistě zcela zásadní otázka. Může za těchto bláznivých okolností vzniknout strhující divadelní hit?

Hrají: Lenský, řezník – Martin Dejdar, Petr Vondráček, Josef Kalina, hajný – Josef Vojtek, Bořek Slezáček, Sváťa Kohoutek, režisér – Miroslav Etzler, Oldřich Navrátil, Zdeněk Jíša, scénárista – Václav Kopta, Josef Polášek, Eliška Veverková, učitelka – Iva Kubelková, Alžbeta Stanková, Jaroslav Ticháček, agronom – Robert Urban, Peter Pecha, Oldřich Šus, producent – Igor Bareš, Láďa Zacharník, inspicient – Jaromír Nosek, Lukáš Pečenka, Zuzana Ticháčková, listonoška – Dana Morávková, Sandra Pogodová, Antonín Líbal, herec – Josef Carda, Michal Kavalčík, Zdena, číšnice – Andrea Holá, Tereza Nekudová

Libreto: Radek Balaš

Hudba: Vítězslav Hádl, Daniel Hádl

Režie: Radek Balaš

 

 

 

2. představení

SOUBORNÉ DÍLO W. SHAKESPEARA VE 120 MINUTÁCH

Kdy: 7.12.2018

Kde: DIVADLO V DLOUHÉ

Začátek představení v 19 hodin

 

Autoři: Jess Borgesson, Adam Long, Daniel Singl

Život a dílo Williama Shakespeara se od jeho smrti v roce 1616 staly cílem mnoha kritických debat a neshod. Dotazy začínají prvotní otázkou, zda Shakespeare opravdu existoval, a vrcholí tím, jak starý byl vlastně Hamlet.

Protože dnes lidé nemají čas se těmito otázkami zabývat, tři herci sehrají v jednom večeru všech 37 her a 154 sonetů velkého barda. Autorovu genialitu ilustrují pomocí současných kulturních fenoménů… Komediálně laděná divadelní pocta velkému dramatikovi.

Hrají: Jan Vondráček, Miroslav Táborský, Martin Matejka

Hudba: Jan Vondráček

Režie: Jan Borna a kolektiv

 

Webová aplikace

Přístup do webové aplikace Bakaláři naleznete zde:

Školní časopis online

Stránky online školního časopisu můžete najít zde:
http://casopis.zsbystricebn.cz/

Důležité informace

Stránky města Bystřice
www.mestobystrice.cz
 
MŠ Bystřice
tel. č. 317 793 523
mail

 
Dětský lékař
MUDr. Březina
317 793 813

Archiv novinek