8. A

Třídní učitel:

Jméno: MGR. ZUZANA ČERVOVÁ

Kontakt:

Kontaktní informace: Tel.: 317 793 300

E-mail: zs.bystrice.bn@seznam.cz

Třídní důvěrník : Bc. Věra Kaprálková

Rychlé odkazy

Rozvrh hodin

Kmenová třída: Učebna matematiky – 2. patro

1. hodina 2. hodina 3. hodina 4. hodina 5. hodina 6. hodina 7. hodina 8. hodina
Pondělí AJ ČJ M  D HV    
 Úterý NJ M ČJ  CH HIR

KAJ

  I F
Středa OV ČJ M TV Z    
 Čtvrtek ČJ M NJ AJ CH   D VV
Pátek

F

AJ ČJ Z M TV  

Fotogalerie

Vzpomínky na šestou tříduprezentace ke stažení


ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

Únor – Bystřická laťka se vydařila, naše soutěž se dostala na titulní stránku Hlasu Bystřice. Příští rok je celá organizace na naší třídě. Tak snad nám to vyjde tak dobře jako závodění. Michalovi to na fotce sluší….♥

25.1.2018 Po sladkém odpočívání o Vánocích a ještě sladším ochutnáváním cukroví jsme hned v lednu začali sportovat, jak se patří. Čekal nás 2. ročník Bystřické laťky. Příští rok ji budeme pořádat jako deváťáci my. Letos jsme to okoukli a tři naši zástupci se vůbec neztratili v konkurenci ostatních závodníků.

ADÉLA STUCHLÍKOVÁ skočila 120 cm a skončila na 3. místě.

MICHAEL ŠÁŠIK skočil 140 cm a skončil na 3. místě.

MICHAL KAPRÁLEK skočil 120 cm a skončil na 12. místě.

Blahopřejeme.

Fotky jsou zde:

https://ulozto.cz/!1Po0yUiozxB8/zs-bystrice-bl-2-rocnik-25-1-2018-pptx

 

22.12.2017 BYL NÁŠ POSLEDNÍ DEN VE ŠKOLE V TOMTO ROCE. PO VČEREJŠÍ AKADEMII JSME RÁDI PROŽILI KLIDNĚJŠÍ DEN. PŘEJEME VŠEM HEZKÉ SVÁTKY A TĚŠÍME SE NA ROK 2018. AŤ JE PRO VŠECHNY ROKEM PŘÍJEMNÝM.

 

21.12.2017 – PROBĚHLA V NAŠÍ ŠKOLE AKADEMIE. NAŠE TŘÍDA CELOU AKCI ZABEZPEČOVALA. BYLA TO PĚKNÁ FUŠKA, ANI ÚKLID PO SKONČENÍ NEBYL NIJAK JEDNODUCHÝ. PÁR FOTEK VÁM UKÁŽE, ŽE NEJEN LESK JEDNOTLIVÝCH VYSTOUPENÍ NA JEVIŠTI, ALE TAKÉ ZÁKULISÍ JE SOUČÁSTÍ KAŽDÉ PODOBNÉ AKCE.

14.12.2017 jsme se rozhodli, že si uděláme hezkou adventní procházku Prahou. Navštívili jsme Národní muzeum – výstavu Archa Noemova a Světlo a život. Poté jsme prošli Václavským náměstím na Staroměstské náměstí, kde jsme se potěšili na Vánočním trhu. Cestou zpět na nádraží jsme se zastavili v Jindřišské věži na prohlídce betlému a prohlédli si Prahu z výšky vyhlídky ve věži. 

11.12.2017 probíhala hodina PČ tak, jak nám to ukládá rozvrh hodin. Úžasné překvapení nám připravily Zuzka a Péťa. Připravily nádhernou svačinku pro malé děti a jejich outfit jim mohly závidět i naše paní kuchařky ve školní jídelně. Ostatně – koukněte na fotky:

No nejsme nejlepší?????

8.12.2017 byl den jako každý jiný. Jen poslední hodina byla jiná, vyučující byl nejmladší z nás. Do naši třídy přišel přednášet Jakub Bambas ze 7. třídy. Představil nám svoji zajímavou sbírku minerálů. Mohli jsme vidět chalcedon, záhnědu, křišťál, mořskou sůl, české granáty, citrín, vltavín, pyrit, pouštní růži, achát. Třešničkou na dortu byla zvláštní velká kniha – vlastně dřevěná šperkovnice. Skrývala úžasný svět polodrahokamů. Často jezdíme za poznáním do Prahy na PŘF UK, ale zjistili jsme, že i mezi sebou máme spolužáky, kteří nám mohou ukázat, že je fajn se o něco zajímat, něco umět a mít co říci svým vrstevníkům. Jakub se ukázal jako zkušený přenášející a my mu děkujeme za zajímavou prezentaci svého koníčka.

3.10.2017 jsme se opět vypravili na PŘF UK Praha. Tentokrát to byla zajímavá podívaná do mikrosvěta. Viděli jsme elektronový mikroskop, fluorescenční a rastrovací mikroskop. Seznámili jsme se základním popisem mikroskopů, viděli jsme jejich použití a prohlédli si například virus HIV, mitochondrie, endoplazmatické retikulum, myosin. Program byl náročný, protože naše znalosti fyziky a biologie jsou zatím jen v plenkách, ale každý začátek je obtížný.  Proč ale otálet, když teď je ten pravý čas na objevování a poznávání.

14. 9. 2017 naše třída pořádala soutěž Středočeská inline brusle. Pomohli nám kamarádi z 8. B. Dětem z naší školy se dařilo. Nejúspěšnější budou společně s dětmi z Benešova reprezentovat náš okres na krajském kole, které se uskuteční 27. září.

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

ŠKOLNÍ ROK 2016 – 2017

22.5.2017 jsme se vydali do Prahy za poznáním. První část našeho výukového dne jsme strávili na výstavě Body Exhibition. Viděli jsme lidské tělo opravdu ze všech stran. Medici nás seznámili s dýchací soustavou, trávicí soustavou, cévami v těle, nervovou soustavou, CNS, kosterní a svalovou soustavou. Anatomické poznatky doplnili i informacemi o fyziologických funkcích orgánů a patologii. Už víme, že kouřit se opravdu nevyplatí, je to totiž naše tělo, o které bychom se měli starat svědomitě. Ostatně obrázek, kde můžete vidět plíce kuřáka a nekuřáka, o tom snad přesvědčí každého. Výsledek obrázku pro plíce

Odpoledne patřilo zvířátkům. Výukový program „Hurá na chlupáče“ nám zajímavým výkladem zpříjemnil student PŘF UK. V loňském roce jsme se seznamovali s plazy a obojživelníky, letos jsme se zaměřili na savce. Víme, kdo je sudokopytník a kdo lichokopytník, víme, že žirafa zrovna není velký spáč, lední medvěd vůbec není bílý, ani si s ním ošetřovatelé nehrají, zato sloni jsou docela milá zvířátka, rádi ukazují svoje hrátky v jezírku a neustále chobotem loudí dobrůtky. Hroši jsou pěkní mrzouti přes den povalující se ve vodě, orangutani čilí v korunách stromů.  Víme, že není srst jako srst.

Je milé učit se od studentů vysokých škol, řeknou nám mnoho zajímavostí, které z učebnic nevyčteme, také výuka mimo třídu je zábavná.

 

6.4.2017 jsme opět zavítali do Prahy. Dopoledne bylo ve sportovním duchu, vyzkoušeli jsme si, jak náročnou disciplínou jsou skoky na trampolíně. Odpoledne jsme strávili na PřF UK. Tam jsme zkoumali naše smysly. Zjistili jsme, že docela dobře slyšíme, ale náš čich už není tak dokonalý, (nikdo nepoznal zkažené rybí maso, ani nechtějte vědět, za co všichni tento zápach zaměnili), ani hmat nebyl bezchybný. A ani naše oči nejsou dokonalé, optické klamy zkrátka klamaly. Na schématech jsme viděli, jakým způsobem vnímáme okolí a jak se signály dostávají ke zpracování do mozku.

V únoru se dívky z naší třídy a z „béčka“ vypravily na zimní stadion do Benešova na hodiny bruslení.

Školní parlament přinesl novinku do školních lavic v podobě imunity pro žáky. Každý má k dispozici tři kartičky na jedno pololetí, které mu umožní na začátku vyučovací hodiny požádat bez dalšího vysvětlování o získání imunity v hodině. Znamená to, že ho vyučující při této hodině nebude ústně zkoušet. Nevztahuje se to však na ohlášené písemné testy. V naší třídě zvítězil návrh Martina na vzhled kartičky.

Naše třída na Akademii zrovna nezazářila, ale i účast se počítá. Tak příště………????

Nám všem přejeme z celého ♥ milé prožití Vánoc, hodně spokojenosti, chuti do školní práce a klidný rok 2017. Sedmáci.

zs-bystrice-vanoce-2016-7-a

31.10. 2016 Halloween v naší třídě. Ale také naše česká a tichá vzpomínka na blízké.

21.10.2016

Také žáci naší třídy přispěli k zisku 3. místa v soutěži škol v rámci Benešovského běžeckého festivalu. Převzali jsme dva poháry – za třetí místo v celkovém pořadí, v soutěži škol mimo Benešov jsme zvítězili. Každý, kdo svým výkonem přispěl k tomuto úspěchu, obdržel hezký diplom. Vojta, Áďa, Eliška a Denča inspirovali ostatní z naší třídy k účasti v příštím roce. Fajn rozhodnutí.

Podívejte se na video:

 

 

18.října jsme se vypravili do Hrdličkova muzea člověka PřF UK v Praze na komentovanou prohlídku. Zajímavé informace si ověříme v laboratořích na workshopech, které budou na fakultě následovat. Děkujeme SRPDŠ za příspěvek, který nám uhradil dopravu, akce na fakultě jsou zdarma, programy pro děti jsou velmi pěkné, v minulém roce se nám líbily Dny geografie.

 

 

I žáci naší třídy přispěli svým výkonem ke 3. místu v soutěži škol na Benešovském běžeckém festivalu. Fotky si můžete objednat na adrese  www.xyx.cz

Benešovský běžecký festival – 11.9.2016

Žáci naší třídy se podíleli na přípravě této sportovní akce, také v neděli poběžíme.

Informace pro rodiče:

ŠKOLNÍ ROK 2017 – 2018

AHOJ OSMÁCI, VÍTÁM VÁS PO PRÁZDNINÁCH VE ŠKOLE.

VÁM I VAŠIM RODIČŮM PODÁVÁM INFORMACI OHLEDNĚ ORGANIZACE VYUČOVÁNÍ

V LETOŠNÍM ŠKOLNÍM ROCE DLE POKYNŮ MŠMT:

ZAČÁTEK VYUČOVÁNÍ: 4. ZÁŘÍ 2017

VYUČOVÁNÍ 1. POLOLETÍ KONČÍ 31. LEDNA 2018

ŠKOLNÍ ROK KONČÍ 29. ČERVNA 2018

PODZIMNÍ PRÁZDNINY: 26.ŘÍJNA 2018 A 27.ŘÍJNA 2018

VÁNOČNÍ PRÁZDNINY: 23. PROSINCE 2017 AŽ 2. LEDNA 2018

DRUHÉ POLOLETÍ ZAČÍNÁ 3. LEDNA 2018

POLOLETNÍ PRÁZDNINY: 2. ÚNORA 2018

JARNÍ PRÁZDNINY: 12. BŘEZNA AŽ 18. BŘEZNA 2018

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY: 29. BŘEZNA A 30. BŘEZNA 2018

LETNÍ PRÁZDNINY: 2. ČERVENCE – 31. SRPNA 2018

ŠKOLNÍ ROK 2018-2019 ZAČNE 3. ZÁŘÍ 2018

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Vyučování dne 5.9.2017 končí ve 12:35.

Dne 6.9.2017 se učí dle rozvrhu.

Ředitelské volno: 29.9.2017

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

6.9.2017 Vážení rodiče, prosím o přeposlání peněz na školní účet Vašich dětí. Bylo by dobré na první pololetí poslat 1000,- Kč, lze i ve dvou splátkách. Děkuji.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

14.9.2018 STŘEDOČESKÁ INLINE BRUSLE – NAŠE TŘÍDA BUDE POŘÁDAT TUTO SOUTĚŽ, SRAZ U ŠKOLY PŘED 8. HODNOU. UKONČENÍ AKCE PO POLEDNI. PO SKONČENÍ ÚKLIDOVÝCH PRACÍ ROZCHOD DOMŮ.

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

3.10.2017 NÁS ČEKÁ DALŠÍ VÝUKA NA PŘF UK V PRAZE. TENTOKRÁT TO BUDE KONFOKÁLNÍ A FLUORESCENČNÍ MIRKOSKOPIE. TAKOVÉ OBRÁZKY VE ŠKOLNÍM MIKROSKOPU NEUVIDÍTE, VYBRALA JSEM OBRÁZEK BUNĚČNÉHO DĚLENÍ, EMBRYO MYŠI A OSTROST OBRAZU Z KONFOKÁLNÍHO MIKROSKOPU.

SRAZ U ŠKOLY: V 6:50

ODJEZD VLAKEM: V 7:04

PŘÍJEZD:  ODPOLEDNE PO SKONČENÍ PROGRAMU.

 

 


♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥


ŠKOLNÍ ROK 2016-2017

Vzkaz dětem:

Ahoj sedmáci. Zdravím Vás a přeji Vám hezký poslední den školního roku. Vychutnejte si sladké dny prázdnin, odpočiňte si od učení, užijte si výletování. Moc se na Vás těším v osmé třídě.

Vaše třídní Zuzana Červová

Výsledek obrázku pro marod

26.6., 27.6., 28.6., 29.6. bude vyučování končit ve 12:35.

30.6. – Rozdávání vysvědčení. Výsledek obrázku pro vysvědčení kreslené

A pak budeme všichni sladce odpočívat. Výsledek obrázku pro prázdniny

—————————————————————————————————

24.5.2017 – Focení – nacvičte úsměv Výsledek obrázku pro úsměv

fotograf

—————————————————————————————–

22.6.2017 –  Olympijský den – sportovní aktivity

—————————————————————————————–

17.5.2017 – 2017 koncert – K. Ševidová

——————————————————————————————-

22.5.2017 – Praha

BODY EXHIBITION – VÝUKOVÝ PROGRAM

ZOO – SAVCI – VÝUKOVÝ PROGRAM

Zoo Praha

Sraz před školou: v 6:45

Příjezd do Bystřice: v 17:30

NÁVŠTĚVNÍ ŘÁD VÝSTAVY:

ZÁKAZ FOCENÍ, KONZUMACE POTRAVIN, TELEFONOVÁNÍ, DOTÝKAT SE EXONÁTŮ, HLASITÉ PROJEVY. BUNDY A BATOHY SE ODLOŽÍ V ŠATNĚ. (Doporučuji malou taštičku na cennosti).

————————————————————————————————————-

 

10.4.2017 – Dravci – výukový pořad na hřišti SK Bystřice od 10.00hod.Související obrázek

———————————————————————————————————–

Výsledek obrázku pro šlápoty kreslenéNECHOĎTE PO TŘÁVNÍKU PŘED ŠKOLOU.

————————————————————————————————————-

6.4.2017 – Praha.  Freestyle Kolbenka od 9:30 – 11:00. Cena za 2 vyučovací hodiny ( tzn. 2×45 min v kuse čistého sportu) je stanovena na 150,- Kč za žáka. V této ceně, je obsažen i náš trenér (na každých 15 žáků 1 trenér). Čas na převlečení před a po tomto čase u nás neplatíte. Na trampolíny je vhodné jakékoliv pohodlné sportovní oblečení, nejlépe s dlouhým rukávem a nohavicemi. Skáče se v ponožkách, boty na přezutí potřeba nejsou.  

Výsledek obrázku pro trampolína kreslenéVýsledek obrázku pro mikroskop kreslené

Od 13 hodin PŘF UK Praha – program pro žáky ZŠ: Lidské a zvířecí smysly.
SRAZ U ŠKOLY: 6:45 HOD.
PŘÍJEZD: 17:30 HOD.
NEZAPOMEŇ: JÍDLO, PITÍ, PENÍZE, SPORTOVNÍ ÚBOR.
—————————————————————————————————————–

4.4.2017 – Přednáška pro žáky pod záštitou MŠMT ZDARMA – téma: Prevence rizik výživy

—————————————————————————————————————–

čtvrtek 16.3.2017 – vzdělávací pořad pro žáky školy – Prales dětem.

—————————————————————————————————————–

pátek 17.3.2017 – beseda s policistou od 10.00hod. – Osobní bezpečí.

—————————————————————————————————————-

6.3. – 10.3.2017 – jarní prázdniny. Přeji hezké počasí a příjemné prožití prázdnin.

—————————————————————————————————————–

středa 15.3.2017 – projektový den – Den profesí – výuka dle rozvrhu, soutěž o nejzajímavější profesní oblek, vyhlášení proběhne o velké přestávce v hale školy.

——————————————————————————————————————

UPOZORNĚNÍ: PO DOBU REKONSTRUKCE MOSTŮ V BYSTŘICI BUDE ZVÝŠENÝ PROVOZ NA ULICI DR. E. BENEŠE. PROSÍME, POUČTE DĚTI O BEZPEČNÉM CHOVÁNÍ NA CESTĚ DO ŠKOLY A ZPĚT DOMŮ.

20.4.2017 v 15:30 TŘÍDNÍ SCHŮZKA v učebně 7.A

——————————————————————————————————————–

15. a 22.2.2017 – BRUSLENÍ V BENEŠOVĚ – dívky – nezapomeň rukavice, sportovní oblečení, tenkou bundu, čelenku nebo čepici, brusle, 25 Kč/hod, peníze na autobus. Na led se s námi vypraví také dívky z „béčka“. Odjezd po velké přestávce, příjezd ve 13 hod.

Výsledek obrázku pro bruslení

——————————————————————————————————————

20.2.2017 – PEER PROGRAM – Benešov (sraz u školy v 8:10, návrat cca 13 hodin, nezapomeň svačinu, pití, přezůvky, psací potřeby).

——————————————————————————————————————

16.1.2017 – Prosím o zaslání 1000,- Kč na školní účet. Z tohoto účtu se budou odečítat náklady spojené s výukou v nadcházejícím období.

——————————————————————————————————————

19.1.2017 – TŘÍDNÍ SCHŮZKA OD 15:15 HODIN VE TŘÍDĚ 7.A.

——————————————————————————————————————

12.1.2017 – přednáška: Očkování a jeho přínos moderní civilizaci. Přednášet bude RNDr. Alena Morávková, Ph.D. z PŘF UK. S touto fakultou spolupracujeme již druhým rokem a dětem se programy pro základní školy líbí. Minulý rok jsme se zabývali zeměpisnými tématy, letos to bude biologické zaměření, příští rok nás bude zajímat chemie.  Na tuto přednášku pozveme i kamarády ze 7.B.

——————————————————————————————————————–

22.12.2016 – končí vyučování ve 12:35.

6.12.2016 –  (úterý) výukový pořad ve škole – Pernštejni – historický šerm.

14.12.2016 – Projektový den – Advent v kreativní dílně (středa)

19. – 22. 2016 –  Vánoční výstava v prostorách I. stupně ZŠ.

20.12.2016 – Vánoční akademie (úterý) zahájení v 15:30 v hale školy.

18.11.2016 – Ředitelské volno (pátek)

15.11.2016 – TŘÍDNÍ SCHŮZKY v 15:00 hod. Vyučování končí ve 12:35.

18.10.2016 KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA HRDLIČKOVA MUZEA ČLOVĚKA PŘF UK.

Doprava je hrazena ze SRPDŠ, prohlídka je zdarma.

Sraz u školy v 7:50

Příjezd přibližně 14 – 15 hodin.

Od října začnou pracovat zájmové kroužky – přihlášky lze vyzvednout ve Školním klubu (I. stupeň) a vyplněné předat vedoucímu kroužku.

V úterý 27.9.2016 proběhl  v dopoledních hodinách anglický výukový program. Přítomným žákům bude odečtena částka 65,-Kč z třídního fondu.

 

ZŠ Bystřice zavádí od 1. 9. 2016 nový systém plateb. Rodiče zašlou na školní účet 503410247/0100 požadovanou částku, ze které se budou během školního roku žákovi odečítat veškeré náklady spojené s výukou (pracovní sešity, výlety, exkurze, programy, …).

  • variabilní symbol je pro každé dítě různý – děti jej dostaly na lístečku (v případě ztráty Vám jej může sdělit třídní učitel)
  • do poznámky pro příjemce, prosíme, uvádějte „TF Jméno Příjmení“

 

Webová aplikace

Přístup do webové aplikace Bakaláři naleznete zde:

Školní časopis online

Stránky online školního časopisu můžete najít zde:
http://casopis.zsbystricebn.cz/

Důležité informace

Stránky města Bystřice
www.mestobystrice.cz
 
MŠ Bystřice
tel. č. 317 793 523
mail

 
Dětský lékař
MUDr. Březina
317 793 813

Archiv novinek